Çağın Ofis, 2012 yılında ciroda yüzde 40 büyüdü

Firmalarının 1970 yılından bu yana gerek yurtiçi gerekse yurtdışında Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika ülkelerindeki müşterilerinin çalışma mekanlarında çözüm ortağı olarak tasarım ve teknolojiyi bir araya getirdiğini belirten Çağın Ofis Proje Müdürü Burak Pirinccioğlu, ofis mobilyası sektöründe ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle kendilerinmi kanıtladıklarını vurguladı. Çağın Ofis olarak, 2012 yılında ciro bazında yüzde 40 büyüme gerçekleştirdiklerini aktaran Pirinccioğlu, “Ciromuzun yüzde 30’unu yurtdışı projelere dayalı ihracat faaliyetleri ve yüzde 28 oranını da e-ticaret satış faliyetleri üzerinden oluşturduk. Yurtdışında Ukrayna, yurtiçinde Çağlayan, MASKO ve yeni açılan Maltepe mağazalarımızla, 3 bin 750 metrekareye ulaşan ürün ve koleksiyon sergileme imkanına ulaştık” dedi.

Ankara ve İzmir’de de mağazalar açmak ve ofis mobilyaları sektöründe global bir oyuncu olmak için e-ticaret ağını geliştimek hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Burak Pirinccioğlu, “2013 yılında tasarım odaklı olarak çağın getirdiği yenilikleri ve trendleri hayata geçirmek adına edüstri ürünleri tasarımcısı olarak benim öncülüğümde KOSGEB desteğindeki tasarım ve Ar-Ge çalışmalarını yetenekli kreatif ekibimiz, eğitimli satış personelimiz ve üretim ekibimizle sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

“ERP sistemiyle çalışıyoruz”

Finanstan üretime, pazarlamadan satışa kadar ERP sistemiyle çalıştıklarını belirten Burak Pirinccioğlu, makine parklarıyla teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak üretim yaptıklarının altını çizdi. Zengin ürün koleksiyonuna sahip mağazalarının yanı sıra online satış siteleri caginburo.com ile daha geniş bir müşteri kitlesine tasarım ürünü ofis mobilyaları sunduklarını ileten Burak Pirinccioğlu, mimari ve proje uygulama desteğiyle hizmet verdiklerine dikkat çekti.