ÇAĞIN OFİS – ORGATEC İLE YENİ UFUKLARA

ÇAĞIN OFİS, ofis mobilyası sektörünün dünya çapındaki zirvesi ORGATEC Fuarı’nda ürün ve hizmetlerini tanıttı. 21-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen bu organizasyona birçok ülkeden binlerce sektör profesyoneli ve ziyaretçiler ofis mobilyasındaki yeni trendleri, uygulama ve teknolojiyi yerinde görerek, interaktif bir deneyim yaşadılar. Fuar bünyesindeki uluslararası forum alanında mimarlık, yönetim ve ergonomi uzmanları yarının çalışma dünyasına ilişkin seminerler verirken, fuarın belli alanlarında inovatif malzeme ve uygulamalar etkileşimli olarak ziyaretçilere sunuldu. ORGATEC Fuarı’nın diğer sıradışı bir etkinliği de sadece fuar ziyaretçilerine özel olarak Köln’de yerleşik bazı kurumsal firma ve otellerin ofislerine gerçekleştirilen gece ziyaretleri olmuştur.
ÇAĞIN OFİS, ofis mobilyası sektörünün en büyük organizasyonunda stand ve ürün tasarımları Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Burak PİRİNCCİOĞLU tarafından yapılan MOOT ve ARKE10 makam takımları sergilenmiştir. Üst segment detaylar ve malzemeyi biraraya getiren stand ve makam takımları, tasarımdaki yenilikçi bakış açısıyla sektör profesyonelleri tarafından büyük beğeniyle karşılanmıştır.

Bu sene ORGATEC Fuarı’nda tema olarak belirlenen mekan ve mobilite üzerine kurgulanan yüzlerce tasarım ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

ORGATEC Fuarı aynı zamanda trendleri de belirleyen bir organizasyon olmasından dolayı birçok firma tarafından ortak bir tasarım dilinin global anlamda sergilenmesi sözkonusu olmuştur.
Bu sene ofis mobilyasında genel trend ise farklı ergonomik ihtiyaçlara cevap veren teleskobik ayaklı masa sistemlerinin ağırlıkta olduğu görülmektedir. Bu teleskobik ayakların farklı yüksekliklerde ayarlanabilmesi için gerektiğinde elektronik ya da manuel sistemlere sahip tasarımları sözkonusudur.

Fuarın diğer bir trend belirleyen faktörü ise workstation çözümlerinde kumaş kaplı ara perde sistemlerinin ağırlıklı olarak kullanılmasıdır.

ORGATEC Fuarının fiziksel sergileme alanı olarak da dünyanın en büyük fuar merkezlerinden birinde düzenleniyor olması mobilya endüstrisi profesyonelleri ve ziyaretçiler için de farklı bir mekan atmosferi ve tasarım deneyimi yaşamalarını sağlamıştır.

ÇAĞIN OFİS, mobilya sektöründeki en önemli rekabet unsuru olan tasarım gücünü en etkin şekilde kullanarak , yeni tasarımlarını hayata geçirmek ve ürünlerini geniş coğrafyalardaki potansiyel alıcıları ile buluşturmak için tasarım, proje, planlama ve üretim gücünü ORGATEC Fuarı ‘nda etkili bir şekilde tanıtarak yeni ticari işbirlikleri için büyük bir adım atmıştır.

ÇAĞIN OFİS, çalışma kültürüne olan katkıları ve tasarım gücüyle ofis mobilyası sektöründeki vizyonunda yeni atılımlar yapmaya devam edecektir.

 

DSCF4587 DSCF4560 DSCF4557 DSCF4555 DSCF4551 DSCF4549 DSCF4548 DSCF4540 DSCF4534 DSCF4533 DSCF4529 DSCF4519 DSCF4514 DSCF4511 DSCF4505 DSCF4498 DSCF4487 DSCF4481 DSCF4475 DSCF4464 DSCF4460 DSCF4457 DSCF4455 DSCF4454 DSCF4420 DSCF4418