Çalışma dünyası dönüşüyor

Yeni nesil çalışma metotları insan ve yakın çevresindeki çalışma atmosferi ile birebir etkileşime girmektedir. İnsanlar günlük uğraşlarında en uzun vakit geçirdikleri ofislerinde bilgi ve zamanın değerini bilerek en verimli sonuçlara ulaşmaya çalışmaktadır.

 

Masa ayağına bağlanan ve açılı monte edilen antrasit High Gloss ön perdeyle aynı zamanda home ofis çalışanlar için de estetik bir vurgulama yapılmıştır.

Masa ayağına bağlanan ve açılı monte edilen antrasit High Gloss ön perdeyle aynı zamanda home ofis çalışanlar için de estetik bir vurgulama yapılmıştır.

arke10_makam_takimi

Ofis çalışma kültürünün ev ortamına da taşındığı günümüzde ARKE10 makam takımı, masa, yan etajer, sehpa ve dolabıyla aktif bir yaşam simgeleyen bir görselliğe sahip.

 

mood_makam_takimi

MOOT makam takımını oluşturan bütün parçalar demonte haline gelerek nakliye ve ihracat süreçlerinde kolaylık sağlamakta.

Bu anlamda her türlü bilginin işlendiği ofis mekanlarında kişisel iş yaşam dengesinin kurulması önem taşıyor. Buna bağlı olarak da yapılan ofis çalışmasının mahiyetine uygun olarak kullanmakta olduğumuz ofis mobilyaları ya da sistemlerinin farklı fonksiyon ve kurgulara imkan vermesi gerekiyor. Modern çalışma dünyasının ihtiyaçlarına geniş bir yelpazede gerek yurt içi gerekse yurt dışında hizmet vermekte olan Çağın Ofis, çalışma kültüründeki değişimleri ve yenilikçi bakış açılarını dünya çapında ofis mobilyaları alanındaki en büyük  fuar olan ORGATEC fuarında da ziyaretçi ve katılımcıları ile paylaştı. Çağın Ofis, yıllardır sahip olduğu tasarım, proje ve üretim gücüyle yarının çalışma dünyasına dair trend ve konseptler adına farklı tasarımlar arasında kullanıcıların beğenisine sunduğu ORGATEC fuarında, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Burak Pirinççioğlu imzalı ARKE10 ve MOOT ofis mobilyası takımlarının lansmanını yaptı.

Esnek tasarım anlayışı

ARKE10 makam takımı farklı çizgisi ile kullanıcıya eşlik ederken mekan içerisindeki farklılığı vurgulayan bir ofis mobilyası takımı olarak dikkat çekerken, esnek kurgusuyla ofis ya da ev-ofis için ideal kullanım olanakları sunuyor. MOOT makam takımı ise sıradışı yapısıyla dikkat çeken bir tasarıma sahip. Makam masasındaki üst tabla ve çekmece kasalarını sanki havada asılı tutan özel üretilmiş mat antrasit metal profil konstrüksiyonu ile radikal köşeli hatlara sahip bir makam takımından beklenin ötesinde bir geometrik görsellik içeriyor.

 

Finanstan üretime, pazarlamadan satışa, servisten stok yönetimi optimizasyonu alanına kadar ERP sistemiyle çalışan Çağın Ofis, yeni çözüm ortaklığı altyapısını daha da ileri seviyeye taşımak için çalışma kültüründeki vizyonunu geliştirmekte.

 

Kaynak: Ofis İletişim Dergisi 2014/2