Ofis Dekorasyonu Fikirleri

                İş yerinizin markalaşmasını istiyorsanız, işlerinizde olduğu kadar ofisinizle ilgili detaylara da özen göstermelisiniz. Özellikle iş dünyasında da görselliğin çok önemli olduğunu göz önüne alırsak, toplantıların, iş görüşmelerinin bir numaralı adresi ofisler, işletmenizin imajını en iyi şekilde yansıtmalı. Bunun için evinizde gösterdiğiniz dekorasyon çabalarını, işletmenizle markalaşmak içinde göstermelisiniz.

Ofis dekorasyonu için, hazır mobilya sektörü her geçen gün yenilikçi fikirler çıkarıyor. İç mimarlara gerek kalmadan sizde ofisinizi kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Bunun için öncelikle klasik kahverengi deri ofis mobilyası, ahşap masa, yine bu tarzda ofis sandalyeleri fikrinden kurtulun. Klasik moda her zaman geçerli olsa da artık klasikten uzak, farklı yaklaşımlar daha çok dikkat çekiyor.

Birbirinden farklı ofis tasarımları, işin ehli tasarımcılar tarafından en ince işçilikle piyasaya sunuluyor. Dev duvar saatleri, ahşabın ve camın bir arada kullanıldığı farklı masa sandalye seçenekleri, evlerde kullandığımız geniş, konforlu kanepelerin ofis ciddiyetine uyarlanmış modelleri ile pek çok iş yeri mobilyası, işletmelerde farklı konseptler kurulmasını sağlıyor.

Ev dekorasyonunda olduğu gibi, herhangi bir ortam için yapılacak eşya seçimi, oradaki duvarların, kapıların, parkelerin rengine uyumlu olmalı. Eski klasik ofis ortamı fikrinden farklı olarak açık ve pastel renkleri de kullanarak daha sıcak bir işyeri yaratabilirsiniz.

Kanepelerin rengine veya kullanılan malzemeye göre camlarınız için store perdeleri tercih etmeniz ofis dekorasyonu için çok şık olacaktır. Normal perde modasının tamamen kaldırıldığı ofis ortamlarında bambu, ahşap desenli veya evlerde kullanılan renkli ve değişik kesimli store’lardan kullanmak mümkün. Çok şık bir görünüme sahip olduğu kadar son derece de kullanışlı olan store perdeleri en pratik şekilde kullanabilirsiniz. Ortamın rengi, mobilyalar, perdeler gibi temel dekorasyona dikkat edip, işyerinizde istediğiniz uyumu yakaladığınızda çok daha tarz sahibi bir işletmeye sahip olacaksınız.