İşyerini internete taşıdı müşteri problemi yaşamıyor

Yurtiçinde, İkitelli ve Çağlayan da, yurtdışında ise Ukrayna – Odessa şehrinde bir mağazası bulunan şirketin müşteri portföyü de oldukça geniş: Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Cumhurbaşkanlığı’na, hastanelerden, okullara kadar birçok tanınmış ve bilindik kurum, kuruluş ve işletme, mobilya ihtiyaçlarının çözümü için Çağın Büro’yu tercih etmiştir. Şirket, yalnızca iki mağazaya sahip olmasına rağmen, zincir mağaza sistemi ile çalışan birçok tanınmış firma ile rekabet ediyor. İhracat sıralamasında kobiler arasında iyi bir noktada olduklarını belirten Murat Sarı, Odessa’daki mağazanın satış rakamlarının gayet iyi olduğunu ve ihracat konusunda söz konusu şubelerine güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

Şirketin internet sitesi; www.caginburo.com Türkiye’de online mobilya satışının öncüsü olmasının yanında günlük 2500’e yakın ziyaretçi alıyor. Online satış konusunda müşterilerine zahmetsiz ve pürüzsüz bir ara yüz sağlayan internet sitesi, şirketin kendi bilgi işlem ekibi tarafından güncel tutuluyor ve teknolojik yenilikler göz önünde bulundurularak geliştiriliyor. İnternet sitesi; makam takımları, ofis koltukları, dekoratif aksesuarlar, çalışma grupları, masalar, sehpalar ve daha binlerce ürün ile sayısız alternatif sunuyor. Murat Sarı bu durumu: “Biz müşterilerimizin yoğun iş tempolarında ofislerinden çıkmadan mobilya almalarına imkan sağlıyoruz, ayrıca tüm ürünlerimizde standart olan 2 yıl garanti de onları ne kadar düşündüğümüzün bir kanıtı.” diyerek açıklıyor.

2005 yılında Çağlayan’daki imalathane’den, 1500 m2 kapalı alana sahip fabrikasına taşınan üretim tesisi, bu gün 14 ülkenin ihracat ve aynı zamanda yurtiçi satış taleplerine de cevap vermekte. Modern teçhizatlarla üretim yapılan tesiste kalite standartları çok sıkı şekilde takip ediliyor. Yurtiçi ve yurtdışı tüm ürünler, üretim parkurundan hazır mamül stok listelerine girene kadarki her aşamada kalite kontrolleri yapılarak müşteri teslimine hazır hale getiriliyor. Firmanın belirlediği kriterleri karşılayan ürünler özenle paketlenip alıcılarına doğru yola çıkıyor. Firma, Türkiye’nin her noktasına ücretsiz kargo ile ürünlerini ulaştırabiliyor.

Genel Müdür Murat Sarı, gelecek hedefleri konusunda ise çok fazla seçenek ve imkanlarının olduğunu, firmanın gelişiminin yanında kalıcılığını da sağlamak açısından en doğru hedefi belirleyip harekete geçmek için firmanın beyin takımının sürekli çalıştığını belirtti. Öncelikli hedefleri arasında üretim teknikleri ve üretim parkurunu geliştirerek, zaten oldukça geniş bir kitleye hitap eden ürün gamını daha da arttırarak gelen her talebe cevap verebilir hale getirmek ve ihracat konusunda daha fazla yatırım yapmak olduğunu da sözlerine ekledi.