Ofis eğer günün 10-12 saatini geçirdiğiniz bir yer ise dekore edilmeyi hak ediyor demektir. Bu sizi hem dinlendirecek bir tarz olmalı hem de gelenlere hoş gözükmeli. Ofis dekorasyonu denince ilk olarak sağlık gelmelidir akla. Çünkü sürekli çalıştığınız bir ortamın sağlık açısından sorun teşkil etmesi sizin açınızdan hiç iyi değildir. Ofis mobilyaları seçerken öncelikle mobilyaların kanserojen madde içermemesi gerekir. Günümüzde kanserojen madde içeriği maalesef mobilyalarda da mevcuttur. Ofis işlevsel olmalıdır ve kişi ile bulunduğu sektöre hitap etmelidir. Ofis tasarlanırken tabi ki bu işin uzmanlarından, iç mimarlardan yardım alınmalıdır. Onlar bunun üzerine eğitim almış insanlar odluları için en işlevsel ve kullanışlı ofisi size düzenleyecektir.

Klasik mi modern mi bir ofis istersiniz? Eğer modern ise ofis tasarımı cam ve demir materyallerden oluşmalıdır. Modern ofisler günümüz insanının daha fazla dikkatini çekmektedir. Çünkü günümüz şartlarına daha uygundur. Ofis ışığınızda oldukça önemli bir faktördür tasarımda. LED ışık kullanmanız ortama daha doğal bir aydınlatma sağlayacaktır. Aynı zamanda tasarruf yaparak maddi alanda da yararı olacaktır. Son olarak modern ofisimizi elektronik aparatlarla tamamlarsanız ideal bir görünüm sağlayacaksınız.

Ofis dekorasyonları, sizin tercihiniz itibari ile oluşur demiştik. Şimdide klasik bir ofis nasıl olur ona bakalım. Klasik bir ofis denince akla ceviz, fındık tonları gelir. Doğal ahşaplardan üretilmiş mobilyalar ofisimizin olmazsa olmaz parçalarıdır. Günümüzde modern mobilya üretiminin yoğunlukta olması yüzünden klasik mobilya üretimi özel üretime girmek zorunda kalabilir. Maliyeti de biraz fazla olabilir. Klasik ofisinizin en tamamlayıcı parçası ise klasik tablolardır. Bunlar özenle seçilip bir bütünlük oluşturulmalıdır.  Az çok fikir ediniz ofis tasarımı hakkında. Bunlar sizi yanıltmasın. Sizin ofisiniz bu ipuçları ile aynı olmak zorunda değil. Kendi özgün düşünceniz ile kendi özgün ofisinizi oluşturmak için kolları sıvamalısınız.