İşyerlerimiz artık hayatlarımızda uzunca zaman ayırdığımız mekânlarımız olmuşlardır. Günde birçok saatimizi bu alanlarda geçirdiğimiz ortamlar ikinci evimiz konumundadırlar. Bu sebeple evimin gibi olan ofislerimize, bürolarımıza gereken önemi vermemiz gerekmektedir. Ofisimizde yapılacak dekorasyonlar ile bizim ve çalışanlarımızın motivasyonu artacaktır. Ofis dekorasyonu motivasyonun yanında enerjimizi olumlu yönde etkileyecek ve verimliliğe katkıda bulunacaktır.

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofislerimizin tasarımları sıkıcı ortam havasını da ortadan kaldıracaktır. Ofis tasarımları ile kurumumuzun kimliği de gelen müşterilere ve tüm hedef kitlelere yansıtılacaktır. Eğer gelecek olan misafirlere pozitif bir enerji vermek isteniyorsa kimliğimizle doğru orantıda yansıtılacak izler kullanılmalıdır. Verilecek sıcak ortamın havası karşı tarafa kesinlikle güven verecektir. Ofislerimiz kesinlikle dağınık olmamalı ve asil, sade, şık bir şekilde tasarlanmalıdır. Tasarımımızda mobilya seçimi dikkatle yapılmalıdır. Seçilecek mobilyalar dekorasyonumuzun en önemli parçaları olacaktır. Bu durumda kesinlikle bir iç mimardan ve tecrübeli kadrodan yardım alınması önerilir. Hem müşteriler için hem kendimiz için hem de çalışanlarımız için önemli olan ofislerimizin tasarımı tam anlamıyla planlı bir şekilde yapılmalı ve hiçbir aksaklığa sebebiyet verecek eksi bir durum olmamalıdır. Başta da söylediğimiz gibi unutulmamalıdır ki çalışma alanlarımız içerisinde uzunca bir süre geçirdiğimiz mekânlardır. İçerisinde yapılacak değişikler bizleri kendimize evimizde gibi hissettirecek ve aradığımız rahatlığı burada bulmamızı sağlayacaktır. İçerisinde bulunmak istemediğimiz ortam bize işten düşürecek ve verimliliğe eksi yönde katkı sağlayacaktır.

Bugün ülkemizde herhangi bir devlet dairesine gittiğimizde göreceğimiz ortam bizleri boğacak şekildedir. Ülkemizdeki devlet kurumlarının yavaş bir şekilde işlemesinin en büyük sebeplerinden biri içlerinde bulunan çalışanların dağınıklığın içinde sıkışmış olmaları ve kendilerini bu ortamlarda baskı altında hissetmeleridir. Eğer ofislerimizin bu şekilde bir anlayışa sahip olmalarını istemiyorsak ve iletişimi üst seviyede tutmaya çalışmak istiyorsak ofis dekorasyonu önemli bir konudur.

image3 (4) 

image3