Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Tasarım Konferansları

4. Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslar arası tasarım Konferansları 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi.

Ülkemizin tasarım sektörü anlamında en önemli etkinliklerinden olan bu konferans dizisi ve yaratıcı sektörler fuarında, tasarım disiplininin her alanından ulusal ve uluslar arası birçok endüstri tasarımcısı, mimar, iç mimar ve diğer birçok uzmanlık alanlarından konuşmacılar, yeni trendleri ve bakış açılarını dinleyiciler ile paylaştılar.
Aklın gözüyle görmek mottosu ile 2011 yılından beri düzenlenen bu konferans dizisiyle tasarımın geniş kitleler tarafından potansiyelini anlatmak , yaymak ve tasarımın konuşulduğu sosyal bir kültür ortamı oluşturmak için düzenlenen bu organizasyonla Türkiye’nin konumlandığı eşsiz coğrafyada Avrasya, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun tasarım üssü olması hedefiyle önemli paylaşımlar yapılmaktadır. Üç gün süren bu etkinlikte tasarımın ekonomik değeri, sosyal açılımları gerek tasarım şirketlerine ya da tasarım faaliyetlerindeki binlerce yaratıcı sektör profesyonellerinin birbiri ile etkileşim içinde yeni işbirliklerinin de temelinin atıldığı verimli bir zaman dilimi olmaktadır.
Çağın Ofis, 2015 senesinde de ALLDESIGN tasarım zirvesine tasarım, ar-ge ve proje departmanı olarak Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Burak PİRİNCCİOĞLU ve Orman Endüstri Mühendisi Erhan VARIM ile tasarım dünyasındaki yeni yaklaşımları ve uygulamaları ofis mobilyası sektöründeki tasarım gücüyle birleştirerek yurtiçi ve yurtdışındaki yeni ticari işbirlikleri için çağın getirdiği yeniliklerle çalışmalarına hız vermektedir.